Diagnostyka

Dobra diagnostyka w Stankowscy-Białach pozwala na wczesne wykrycie schorzeń zęba, jamy ustnej, na uniknięciu niepowodzeń w leczeniu stomatologicznym i wyborze odpowiedniej metody leczenia. Sprawdzimy stan Twojego uzębienia, wykorzystując najwyższej jakości sprzęt.

ZDJĘCIE RENTGENOWSKIE PANORAMICZNE

Pozwala na ogólną ocenę stanu zębów. Czy są wszystkie na swoich miejscach, czy nie ma zębów zatrzymanych w kości. Pozwala ocenić prawidłowość struktur anatomicznych.

TOMOGRAFIA KOMPUTEROWA

Pokazuje zęby i kości w trzech wymiarach. Umożliwia precyzyjne pomiary kości przed wszczepieniem implantów oraz obejrzenie szczegółów niewidocznych na innych zdjęciach rentgenowskich.

MAŁE ZDJĘCIA RENTGENOWSKIE

Pokazują szczegóły tego, co nas zaniepokoi na zdjęciu panoramicznym. Można dzięki nim obejrzeć np. dokładny przebieg kanałów zęba przed leczeniem kanałowym.

DIAGNOSTYKA PRÓCHNICY

Za pomocą urządzenia Dialux poszukujemy w zębach ubytków spowodowanych próchnicą. Często wspieramy się w tym badaniu mikroskopem, dzięki któremu możemy dostrzec ubytki niewidziane gołym okiem.

BADANIE WYBARWIENIA PŁYTKI

Dajemy pacjentowi specjalny płyn do płukania ust, który barwi płytkę nazębną. Dzięki temu wiemy, czy przypadkiem nie będzie mu potrzebny instruktaż prawidłowego szczotkowania zębów.

BADANIE RUCHOMOŚCI ZĘBÓW

Sprawdzamy, czy zęby nie są ruchome, co oznaczałoby szereg problemów, w tym potencjalnie paradontozę lub zaburzenia okluzji.

PERIOSTATUS – BADANIE KIESZENI

Sprawdzamy, czy pomiędzy zębami a dziąsłem nie ma kieszeni. Jeżeli są – oznacza to, że musimy się przyjrzeć bliżej zębom, przy których występują. Możemy mieć do czynienia z chorobą przyzębia.

T-SCAN

To komputerowe urządzenie zapisujące siłę zagryzania zębów. Na ekranie komputera widoczny jest przestrzenny wykres przedstawiający czy zęby dobrze się stykają.

BADANIE DOPPLEROWSKIE STAWU SKRONIOWO-ŻUCHWOWEGO

To badanie bardzo przypomina USG. Badamy, czy staw skroniowo-żuchwowy pracuje prawidłowo (tarcie poszczególnych części stawu o siebie)

POBRANIE SKANÓW WEWNĄTRZUSTNYCH

Pobrane skany 3D są drukowane i umieszczane w artykulatorze – urządzeniu, które pozwala symulować naturalny ruch stawu skroniowo-żuchwowego.

POMIAR ŁUKIEM TWARZOWYM

Ustala położenie żuchwy względem szczęki i stawu skroniowo-żuchwowego. To niezbędne badanie, szczególnie przydatne przy planowaniu leczenia związanego z nieprawidłową okluzją oraz przy leczeniu estetycznym.