Implanty

Czym są mini implanty?

Implanty były używane do korygowania różnych problemów. Od pomocy ludziom, którzy stracili zęby w wyniku urazu lub próchnicy, po pomoc osobom z deformacjami twarzy, implanty stają się coraz bardziej powszechne we współczesnej medycynie. Mini Implanty to mniejsze wersje tradycyjnych implantów, które oferują podobne korzyści jak ich większe odpowiedniki. Te małe implanty można umieszczać w ciele w celu długoterminowej naprawy i wymiany kości lub tymczasowego leczenia stanu, takiego jak luźne zęby lub uderzenie w staw szczęki (gdzie podczas mówienia dolna szczęka naciska na górną szczękę). W tym artykule przyjrzymy się bliżej tym maleńkim implantom i ich potencjalnym korzyściom.

Czy wiesz, że bardzo duża ilość osób w młodym wieku ma braki w uzębieniu? Co gorsza, rzadko zdają sobie sprawę z tego, że to poważny problem! Braki pozostające bez uzupełnienia prowadzą do zaniku kości i wtedy konieczna jest odbudowa kości szczęki. By do tego nie doprowadzić, zadbaj o uzupełnienie braków. Zachęcamy do skorzystania z uzupełnień w ramach usług Implanty Poznań.

Czym są miniimplanty?


Mini Implanty to miniaturowe implanty, które mają mniej niż 1,5 milimetra. Te implanty są wykonane z tytanu i zostały zaprojektowane tak, aby były mniejsze niż tradycyjne implanty. Można je stosować w wielu przypadkach, gdy większe implanty są zbyt duże, a pacjent nie potrzebuje dużej ilości kości do podparcia implantu. Ponieważ są mniejsze, miniimplanty mogą być bardziej uniwersalne, jeśli chodzi o lokalizację miejsca operacji, podczas gdy większe implanty często najlepiej nadają się do umieszczenia w pobliżu środka szczęki lub w kości wyrostka zębodołowego, ponieważ te obszary mają najwięcej kości do podparcia implant. Miniimplanty mogą być stosowane w różnych schorzeniach, w tym w ortodoncji i ortopedii szczękowo-twarzowej. Ortodoncja zajmuje się problemem krzywych zębów poprzez zakładanie aparatu na zęby. Wymaga to przesunięcia szczęki, co oznacza, że istniejąca struktura kostna pacjenta musi zostać przesunięta, aby umożliwić prawidłowe dopasowanie aparatu ortodontycznego. Miniimplanty mogą być użyte do przywrócenia szczęki tam, gdzie powinna być, aby pomieścić aparat ortodontyczny. W ortopedii zębowo-twarzowej kość twarzy jest przesuwana w celu podparcia implantu. Można to zrobić w celu leczenia schorzeń, takich jak deformacje twarzy lub braki w uzębieniu.

Co mini implanty mogą zrobić dla organizmu?


Miniimplanty mogą być stosowane do zamykania luk w szczęce, gdzie wypadł ząb lub gdzie naturalna kość została utracona w wyniku urazu lub choroby. Implanty ortodontyczne mogą służyć do prostowania zębów. Implanty umieszczane są w szczęce i za pomocą drutu poruszają tkanką zęba i dziąseł. Implanty ortopedyczne Dentofacial są stosowane w leczeniu schorzeń takich jak krzywe zęby, gdzie naturalna kość jest zbyt słaba, aby utrzymać ząb lub szczękę. Mogą być również używane do uzupełnienia brakujących zębów lub naprawy uszkodzonych zębów, które wypadły. Miniimplanty są również stosowane w chirurgii stawu biodrowego, gdzie mniejszy implant może zastąpić część kości udowej. Operacja wymiany stawu biodrowego jest często wykonywana jako zabieg planowy, w ramach którego pacjenci mogą zdecydować się na zabieg zamiast dalszego odczuwania bólu i ograniczeń funkcjonalnych stawu biodrowego. W takich przypadkach można zastosować mini implanty, aby poprawić wygląd bioder i zmniejszyć zużycie naturalnych kości biodrowych.

Jak działają miniimplanty?


Miniimplanty powstają z tytanu, metalu używanego od wieków ze względu na swoją wytrzymałość i trwałość. Implanty tytanowe są zatwierdzone przez FDA i są stosowane od dziesięcioleci w ortodoncji i ortopedii szczękowo-twarzowej. Podobnie jak większe implanty, miniimplanty są umieszczane w szczęce, gdzie są mocowane do kości za pomocą śrub. W ciągu następnych kilku tygodni i miesięcy ciało zmienia pozycję szczęki, aby pomieścić implant; zapewnia to osadzenie implantu we właściwym miejscu. Gdy implant jest mocno osadzony, zaczyna goić tkankę miękką, która została rozdarta przez zęby, a także mięśnie, więzadła i ścięgna podtrzymujące staw.

Miniimplanty: czy to nowy rodzaj implantu?


Nie. Miniimplanty są po prostu nazywane w ten sposób, ponieważ są mniejsze niż tradycyjne implanty. W rzeczywistości są to tytanowe implanty zatwierdzone przez FDA. Jedyną różnicą między miniimplantami a innymi implantami jest rozmiar. Tradycyjne implanty są zwykle wykonane z materiału ceramicznego, podczas gdy miniimplanty są wykonane z tytanu.

Ostatnie słowa


W przypadkach, gdy szczęka jest zbyt mała, aby pomieścić większy implant, opcją mogą być mini implanty. Implanty te można umieszczać w taki sam sposób, jak tradycyjne implanty i mogą one pomóc w korygowaniu różnych problemów, w tym stłoczeń i utraty zębów. Implanty te są często dobrym wyborem dla młodszych pacjentów, którzy rosną i rozwijają się wraz z ich szczęką. Miniimplanty to skuteczny sposób, aby pomóc tym pacjentom osiągnąć lepszy wygląd i funkcjonalność ich szczęk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *