Implanty

Implanty dentystyczne: do czego służą?

Dzisiaj ząb jest tak użyteczny, jak jego zdolność do utrzymania ciężaru zgryzu. Twoje zęby nie tylko utrzymują jedzenie w jamie ustnej — odgrywają również istotną rolę w przeżuwaniu i mówieniu. Gdyby tak nie było, mielibyśmy problem ze zjedzeniem obiadu lub długą rozmową ze sobą. Brak zęba może sprawić, że poczujesz się niekompletny i bezbronny. Ale jeśli brakuje Ci jednego lub kilku zębów i szukasz sposobu na odzyskanie części utraconej funkcjonalności, możesz zamiast tego rozważyć wstawienie implantów dentystycznych. Implanty dentystyczne to sztuczne zęby zastępcze, które płynnie integrują się z kością szczęki, aby przywrócić wygląd uśmiechu i lepiej wspierać zgryz.

Każdy dorosły człowiek sam odpowiada za stan swojego zdrowia. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że wszelkie zaniedbania niosą za dobą negatywne konsekwencje. Ponad połowa dorosłych ludzi zmaga się z brakami w uzębieniu, lecz nie uważają tego za problem. Wszelkie ubytki należy uzupełniać! Polecam skorzystania z usług Implanty Poznań, aby nie dopuścić do zaników tkanki kostnej w jamie ustnej. W przeciwnym razie konieczna może okazać się odbudowa kości szczęki.

Czym są implanty dentystyczne?


Implanty dentystyczne to sztuczne zęby zastępcze, które są chirurgicznie umieszczane w kości szczęki po obu stronach brakującego zęba. Implanty to tytanowe słupki, które są chirurgicznie zakotwiczone w kości za pomocą specjalnego kleju chirurgicznego. Z biegiem czasu implanty stają się naturalną częścią kości szczęki i są wystarczająco zdrowe, aby utrzymać pełny zestaw zębów. Implanty stanowią również podstawę dla mocowanych koron i mostów. Po wygojeniu jamy ustnej i zrośnięciu się kości można przywrócić pełną funkcjonalność implantów dentystycznych. Implanty dentystyczne występują w kilku różnych typach i stylach, z których każdy ma unikalne zalety i wady. Najczęściej można spotkać dwa różne rodzaje implantów dentystycznych: wtopione i stałe. W implantach fuzyjnych słupki wykonane są ze stopu tytanu. Ten rodzaj implantu jest dobrym rozwiązaniem dla pacjentów z ubytkiem kości lub słabą jakością kości. Wkłady są zaprojektowane tak, aby z czasem zrastały się z kością szczęki.

Jak działają implanty dentystyczne?


Implanty dentystyczne to sztuczne zęby zastępcze, które są chirurgicznie umieszczane w kości szczęki po obu stronach brakującego zęba. Implanty to tytanowe słupki, które są chirurgicznie zakotwiczone w kości za pomocą specjalnego kleju chirurgicznego. Z biegiem czasu implanty stają się naturalną częścią kości szczęki i są wystarczająco zdrowe, aby utrzymać pełny zestaw zębów. Implanty stanowią również podstawę dla mocowanych koron i mostów. Możesz mieć pytania dotyczące działania implantów dentystycznych, więc przyjrzyjmy się niektórym zaletom i wadom implantów dentystycznych. Korony, mosty i implanty mają jedną wspólną cechę: wszystkie służą do zastąpienia brakującego zęba. W przeciwieństwie do mostu, który tylko tymczasowo utrzymuje dwa zęby na miejscu, implant dentystyczny zapewnia stabilność strukturalną niezbędną do trwałej wymiany.

Plusy implantów dentystycznych

Trwała wymiana – W przeciwieństwie do mostów i koron, które są tylko tymczasowymi rozwiązaniami i wiążą się z ryzykiem wypadnięcia, Twoje implanty dentystyczne mogą służyć Ci do końca życia. Zapewnią Ci poczucie bezpieczeństwa, a z czasem możesz nawet zapomnieć, że masz implanty! – Bez implantów, bez problemu – Implanty wyglądają świetnie, ale jaki jest sens, jeśli nie możesz się uśmiechać? Dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę budowę twarzy przy wyborze najlepszego rodzaju implantu. Najczęściej stosowanym typem są implanty dentystyczne, które są zaprojektowane tak, aby z czasem stapiały się z kością szczęki. – Lepsza mowa – Jak wcześniej wspomniano, twój uśmiech jest ważny, ale jest również związany z mową. To dlatego, że twój ugryzienie wpływa na sposób, w jaki możesz mówić. Bez zębów, które odpowiednio podtrzymują zgryz, będziesz musiał zmienić sposób mówienia (oraz jedzenia i picia), aby móc dalej mówić. – Większa samoocena – Czy kiedykolwiek widziałeś te reklamy, w których osoba mówi o tym, jak jej brak zęba wpływa na to, jak się czuje? Jasne, niektórzy z tych ludzi są przesadzeni, ale to nie znaczy, że reszta z nas nie ma wpływu na nasz uśmiech. – Lepsze interakcje społeczne – Twój uśmiech jest częścią tego, kim jesteś, i to sprawia, że jest ważny dla innych. Nie chcesz, aby inni oceniali cię za coś, co można zmienić, a implanty dentystyczne to świetny sposób na zmianę uśmiechu, abyś poczuł się lepiej z tym, kim jesteś. – Brak alergii pokarmowych – Co się dzieje, gdy jesteś na kolacji z przyjaciółmi i zapominasz, co zamówili, ponieważ nie mają zdjęcia twojego uśmiechu? A może zapominasz, co tak naprawdę jedzą, ponieważ jesteś zbyt zajęty myśleniem o tym, jak żujesz? – Dłuższa żywotność – Zdolność do lepszego żucia i mówienia prowadzi do dłuższej żywotności, co może być dla ciebie dużym plusem, gdy się starzejesz.

Wady implantów dentystycznych

Długi czas rekonwalescencji – Jama ustna jest bardzo skomplikowaną częścią ciała, a chirurgia implantologiczna nie jest wyjątkiem. Dlatego rekonwalescencja po operacji i proces gojenia wymaga czasu. Każda operacja wiąże się z ryzykiem infekcji, a im dłużej jesteś nieczynny, tym większe ryzyko powikłań. – Możliwość urazu – Jak wspomniano wcześniej, ugryzienie wpływa na to, jak mówisz i jesz, ale wpływa również na Twoje bezpieczeństwo. Jeśli nie będziesz ostrożny podczas jedzenia lub picia, możesz zranić siebie lub innych. – Możliwość bólu zęba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *