Stomatologia Zachowawcza

Czym się kierować wybierając dentystę?

Znalezienie odpowiedniego dentysty może być trudne, ponieważ należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Od osobistych rekomendacji po koszty – oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać, szukając nowego dentysty. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Czy wiesz, że bardzo duża ilość osób w młodym wieku ma braki w uzębieniu? Co gorsza, rzadko zdają sobie sprawę z tego, że to poważny problem! Braki pozostające bez uzupełnienia prowadzą do zaniku kości i wtedy konieczna jest odbudowa kości szczęki. By do tego nie doprowadzić, zadbaj o uzupełnienie braków. Zachęcamy do skorzystania z uzupełnień w ramach usług Implanty Poznań.

Dlaczego ważne jest, aby mieć dentystę, któremu można zaufać?


Nie ma nic bardziej irytującego niż wizyta u dentysty i poczucie bycia traktowanym jak przestępca. Chociaż czasami wizyta u dentysty może być trochę niewygodna, to jest niczym w porównaniu z bólem i dyskomfortem, które poczujesz, jeśli nie znajdziesz dentysty, któremu ufasz. Nawet jeśli dentysta nie jest złośliwy ani niegrzeczny, jeśli nie jest świadomy najnowszych postępów w stomatologii, może zrobić coś, co nie zawsze jest korzystne dla zdrowia jamy ustnej. Dentyści muszą przestrzegać pewnych wytycznych określonych przez zasady i przepisy, które określają, na przykład, ile mogą pobierać za usługi dentystyczne i jakie zabiegi mogą ci zaoferować. Jeśli dentysta nie jest świadomy tych przepisów, może obciążyć Cię opłatą za usługi, których nie potrzebujesz lub zastosować leczenie, które jest szkodliwe dla Twoich zębów i dziąseł.

Poproś o rekomendacje


Wizyta u nowego dentysty to nie czas, aby próbować zaoszczędzić kilka dolarów, pytając tylko o ceny. Zamiast tego poproś znajomych i rodzinę o rekomendacje. Jeśli znasz już kogoś, kto ma dentystę, któremu ufasz, możesz poprosić go o poradę. Możesz być mile zaskoczony, słysząc, że masz garstkę dentystów, do których możesz się udać. Na przykład pewna przyjaciółka ma w rodzinie kilku dentystów, którym ufa i uważa ich za bardzo rozsądnych. Inna przyjaciółka ma kilku dentystów, którym może zaufać, ale żadnego z nich nie lubi. Od lat chodzi do jednego dentysty i wie, że będzie pod dobrą opieką, ale nie potrafi powiedzieć, dlaczego ufa im bardziej niż innym.

Zdecyduj, co zyskasz dzięki spotkaniu


Dentyści mogą leczyć różne problemy zdrowotne zębów, od ubytków i infekcji jamy ustnej po zęby mądrości i infekcje implantów. Ważne jest, aby zrozumieć, co leczy twój dentysta i dlaczego to leczy. Jeśli pacjent przychodzi do nich z powodu ubytków, dentysta nie będzie leczył powodu, dla którego przyszedł – leczy tylko objawy. Będziesz chciał zapytać swojego nowego dentystę, co może leczyć, a czego nie. Niektórzy dentyści mają ustalony plan leczenia, który oferują wszystkim swoim pacjentom, podczas gdy inni mogą mieć ruchomą skalę w zależności od tego, co mogą leczyć.

Zapytaj, jak radzą sobie w sytuacjach awaryjnych


Jak każdy pracownik służby zdrowia, dentyści często otrzymują telefony w nagłych wypadkach. W zależności od stanu, w którym mieszkasz, możesz uzyskać usługi dentystyczne, nawet jeśli nie jesteś w znieczuleniu ogólnym. Jeśli jednak pojawi się nagły wypadek dentystyczny, chcesz wiedzieć, jak Twój dentysta sobie z nimi radzi. Niektórzy dentyści mogą być w stanie wyleczyć Cię nawet w przypadku poważnego nagłego wypadku, takiego jak złamany ząb, ale mogą nie być w stanie wyleczyć podstawowej przyczyny nagłego wypadku. Nie znając przyczyny nagłego wypadku, będziesz chciał wiedzieć, kto może go leczyć. Może być konieczne zaplanowanie wizyty w nagłym przypadku u dentysty lub samodzielne zajęcie się nagłym przypadkiem, dopóki nie będziesz mógł się z nimi zobaczyć.

Nie wierz im na słowo — przeprowadź badania!


Równie ważne jest, aby usłyszeć od dentysty, co może, a czego nie może leczyć, równie ważne jest przeprowadzenie badań. Dostępnych jest wiele zasobów, które pomogą Ci wybrać dentystę, w tym katalogi, recenzje i organizacje zajmujące się zdrowiem zębów. Niektóre organizacje dentystyczne, takie jak American Dental Association, mają strony internetowe z różnymi informacjami, w tym listami zalecanych dentystów w Twojej okolicy. Po znalezieniu dentysty, który Ci się podoba, poproś znajomych i rodzinę o rekomendacje.

Poznaj czerwone flagi, na które należy zwrócić uwagę podczas wyszukiwania


Jeśli szukasz nowego dentysty, musisz uważać na pewne sygnały ostrzegawcze, które mogą wskazywać, że nie otrzymujesz tego, czego potrzebujesz na swojej wizycie. – Wydaje się, że Twój dentysta nigdy nie ma wolnych terminów. – Twoja firma ubezpieczeniowa odmawia pokrycia kosztów usług dentystycznych. – Twój dentysta ma zawyżone ceny i wydaje się, że nie jest w stanie zapewnić wysokiej jakości opieki. – Ból zęba nasila się po wizycie. – Twoje wizyty stają się częstsze wraz z wiekiem. – Członkowie Twojej rodziny i przyjaciele proszą Cię o znalezienie nowego dentysty.

Wniosek


Wybór odpowiedniego dentysty może być trudny i trudny. Przy wyborze nowego dentysty należy wziąć pod uwagę wiele czynników i ważne jest, aby pamiętać o tym, co omówiliśmy w tym artykule. Wybór nowego dentysty jest ważnym krokiem w utrzymaniu i poprawie zdrowia jamy ustnej. Po znalezieniu dentysty, którego lubisz, kontynuuj regularne kontrole i czyszczenie u niego. Znalezienie dentysty, któremu możesz zaufać, może zająć kilka wizyt, ale wysiłek jest tego wart. Jeśli zastosujesz się do wskazówek, które przedstawiliśmy w tym artykule, będziesz w stanie znaleźć odpowiedniego dla siebie dentystę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *