Ortodoncja

Wyprostuj zęby za pomocą tych prostych środków zaradczych

Kiedy się uśmiechasz, twoje zęby naturalnie wychodzą. Ale to nie znaczy, że zawsze powinni mieć na to ochotę — zwłaszcza jeśli Twoje zęby wyglądają nierówno lub krzywo. Istnieje wiele różnych sposobów na poprawę wyglądu Twojego uśmiechu, niezależnie od tego, czy chcesz nosić aparat ortodontyczny jako dziecko, czy później. Nawet lepiej? Większość z tych wskazówek jest bardzo prosta i łatwa do wdrożenia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o najlepszych sposobach prostowania zębów w domu.

Każdy dorosły człowiek sam odpowiada za stan swojego zdrowia. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że wszelkie zaniedbania niosą za dobą negatywne konsekwencje. Ponad połowa dorosłych ludzi zmaga się z brakami w uzębieniu, lecz nie uważają tego za problem. Wszelkie ubytki należy uzupełniać! Polecam skorzystania z usług Implanty Poznań, aby nie dopuścić do zaników tkanki kostnej w jamie ustnej. W przeciwnym razie konieczna może okazać się odbudowa kości szczęki.

Jedz Zrównoważoną Dietę


Stan Twoich zębów w dużej mierze zależy od Twojej diety. Chociaż kuszące jest pragnienie pokarmów bogatych w cukier i sól – rzeczy, które mogą szybko rozpuszczać zęby – w rzeczywistości są to silne substancje ścierne, które mogą uszkodzić zęby. Mogą również zwiększać ryzyko rozwoju chorób dziąseł i niektórych nowotworów jamy ustnej. Zrównoważona dieta może również sprawić, że Twój uśmiech będzie wyglądał jaśniej i atrakcyjniej. Ważne jest spożywanie pokarmów bogatych w białko i wapń, takich jak nabiał, zielone warzywa i ryby. Twoja dieta powinna również zawierać produkty pełnoziarniste, owoce i warzywa. Należy również ograniczyć spożycie cukru, tłuszczu i alkoholu. Mogą one szybko tworzyć płytkę nazębną na zębach, co może prowadzić do ubytków i chorób dziąseł. Ponadto alkohol — zwłaszcza piwo lub czerwone wino — jest silnym środkiem ściernym i może powodować szorstkość zębów.

Pij dużo płynów


Woda nie tylko pomaga zachować świeży oddech, ale jest także doskonałym irygatorem jamy ustnej. Oznacza to, że może usuwać nadmiar śliny, płytkę nazębną i bakterie z zębów i dziąseł. Ponadto woda jest niezbędna dla zdrowych zębów. Pomaga usuwać toksyny i minerały z jamy ustnej, zapewniając, że pozostają one w organizmie i nie gubią się w zlewie. Nie myj zębów popijając dużą ilością wody – może to spowodować rozmazywanie się pasty do zębów. Zamiast tego wypij szklankę lub dwie wody przed myciem zębów. Dzięki temu usta będą czyste, a jednocześnie zapobiegnie zbyt mocnemu szczotkowaniu, co może spowodować uszkodzenia.

Pędzel Pastą Do Zębów I Sodą Oczyszczoną


Chociaż możesz również użyć płynu do płukania jamy ustnej, pasta do zębów jest idealnym sposobem na oczyszczenie zębów. Pasta do zębów zawiera substancje ścierne, a soda oczyszczona tworzy kojące środowisko dla dziąseł. Oznacza to, że masz to, co najlepsze z obu światów, jeśli chodzi o mycie zębów. Aby uzyskać najlepsze rezultaty i uniknąć uszkodzenia zębów, szczotkuj zęby pastą przez dwie minuty. To delikatnie wyszoruje zęby, usuwając bakterie i płytkę nazębną. Ponadto sprawi, że Twój uśmiech będzie jasny, czysty i piękny. Jeśli nie podoba Ci się smak lub konsystencja pasty do zębów, nie martw się! Możesz także spróbować użyć płynu do płukania jamy ustnej lub specjalnej pasty do zębów dla dzieci. Możesz także spróbować zmieszać sodę oczyszczoną z wodą. Pamiętaj tylko o dokładnym szczotkowaniu, aby usunąć płytkę nazębną i bakterie.

Rzuć palenie lub spróbuj rzucić palenie


Jeśli jesteś palaczem, powinieneś poważnie rozważyć rzucenie palenia. Palenie może powodować, że zęby stają się żółte, przebarwione, a nawet krzywe. Może również uszkodzić dziąsła, co z kolei może spowodować ich cofanie się – jeszcze bardziej odsłaniając zęby. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, rozważ próbę rzucenia palenia. Możesz rozważyć dołączenie do grupy wsparcia lub rozmowę z lekarzem, aby uzyskać poradę, jak to zrobić. Ponadto możesz spróbować więcej ćwiczyć, pić mniej alkoholu i stosować zdrową, zbilansowaną dietę. Mogą one pomóc ci żyć zdrowiej. A jeszcze lepiej — mogą pomóc ci wyprostować zęby, uśmiechać się radośnie i czuć się dobrze ze sobą.

Wyprostuj język i szczękę


Twój język jest pierwszą rzeczą, która ma kontakt z jedzeniem. To także pierwsza rzecz, którą ludzie widzą. Oznacza to, że może mieć duży wpływ na Twój wygląd. Jeśli jest nierówny, krzywy lub ma plamy, możesz użyć sprayów do modelowania języka lub wosków, aby to poprawić. Jednak twoje usta również odgrywają ogromną rolę w tym, jak ludzie cię postrzegają. Oznacza to, że należy również dbać o zdrowie zębów i dziąseł. Można to osiągnąć, regularnie szczotkując i nitkując zęby. Ponadto twoja szczęka również odgrywa rolę w wyglądzie twojego uśmiechu. Dlatego też powinieneś upewnić się, że jest w dobrym stanie. Możesz dokonać drobnych korekt w zębach, aby szczęka wydawała się bardziej wyrównana. Na przykład możesz delikatnie odsunąć zęby — a nawet wizytę u dentysty — z powrotem.

Zadbaj o swoje dziąsła


Choroby dziąseł mogą powodować krzywe zęby, a nawet ich wypadanie. Dlatego tak ważne jest dbanie o zęby i dziąsła. Można to zrobić, upewniając się, że spożywasz zbilansowaną dietę, pijesz dużo wody oraz regularnie myjesz i nitkujesz zęby. Choroba dziąseł jest jednak stanem przewlekłym, który wymaga długotrwałego leczenia. Oznacza to, że ważne jest, aby nie tylko próbować go wyleczyć, ale przede wszystkim zapobiegać. Oznacza to upewnienie się, że nie jesz pokarmów bogatych w cukier, słodkich napojów i pokarmów powodujących płytkę nazębną, takich jak czerwone mięso, ser i kawa. Ważne jest również utrzymanie zdrowej wagi i życie towarzyskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *