Chirurgia Dentystyczna

Sposoby na odbudowę szczęki. Jaka możliwość będzie najlepsza dla Ciebie?

Gdy mięśnie szczęki są napięte, otwieranie ust i żucie może być trudne. Jest to szczególnie ważne, jeśli zaciskasz zęby przez długi czas. Rekonstrukcja szczęki obejmuje otwieranie ust za pomocą ćwiczeń statycznych, ćwiczeń izotonicznych i technik masażu o niskiej sile. Te różne strategie mają różne zalety i wady, które należy wziąć pod uwagę przed wyborem najlepszej dla siebie opcji. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o zaletach i wadach każdej opcji, a także o wskazówkach, które z nich mogą być dla Ciebie odpowiednie.

Każdy dorosły człowiek sam odpowiada za stan swojego zdrowia. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że wszelkie zaniedbania niosą za dobą negatywne konsekwencje. Ponad połowa dorosłych ludzi zmaga się z brakami w uzębieniu, lecz nie uważają tego za problem. Wszelkie ubytki należy uzupełniać! Polecam skorzystania z usług Implanty Poznań, aby nie dopuścić do zaników tkanki kostnej w jamie ustnej. W przeciwnym razie konieczna może okazać się odbudowa kości szczęki.

Rozciąganie statyczne


Rozciąganie szczęki za pomocą rozciągania statycznego jest najlepszą opcją dla osób, które mają duże napięcie szczęki. Ta technika polega na otwieraniu ust powolnymi, delikatnymi ruchami. Na przykład możesz przyłożyć gumkę do policzków, szczęki i górnej wargi i rozciągnąć usta, aby ją otworzyć. Możesz także użyć ochraniacza na usta, aby wykrzywić usta. Następnie możesz przyłożyć osłonę do dolnej wargi i rozciągnąć górną wargę i policzki, aby otworzyć usta. Rozciąganie statyczne nie powoduje większego rozwarcia szczęki niż wtedy, gdy nie rozciągasz mięśni szczęki. Chociaż może się wydawać, że masz lepszy ruch szczęki, w rzeczywistości tak nie jest. Jeśli jednak masz duże napięcie szczęki, ta technika prawdopodobnie pomoże rozluźnić mięśnie szczęki.

Ćwiczenia izotoniczne


Ćwiczenia izotoniczne to najczęstszy sposób na rozluźnienie mięśni żuchwy. Wykonujesz te ćwiczenia z gumką. Ten zespół ma dwa otwory: pierwszy otwór jest końcem zespołu; drugi otwór to początek zespołu. Celem jest rozciągnięcie gumki przy zamkniętych ustach. Opaska powinna być na tyle ciasna, aby była napięta, ale nie za ciasna, aby utrudniała oddychanie. Możesz wykonywać ćwiczenia izotoniczne, rozciągając opaskę dłonią, trzymając usta zamknięte. Możesz także użyć ochraniacza na usta lub gumki recepturki, aby rozciągnąć usta. Jednorazowo możesz wykonywać te ćwiczenia przez około pięć minut. Badanie wykazało, że izotoniczne ćwiczenia szczęk były tak samo skuteczne jak ochraniacz na zęby w łagodzeniu zaciskania szczęk.

Masaż o niskiej sile
Masaż o niskiej sile jest świetną opcją dla osób, które uważają ćwiczenia izotoniczne za zbyt trudne lub chcą spróbować innej opcji. Możesz wykonać masaż o niskiej sile rękami lub urządzeniem do masażu, takim jak Thera Cane. Masaż o niskiej sile jest podobny do ćwiczeń izotonicznych, ale jest o wiele łatwiejszy. Możesz wykonywać tę technikę przez około pięć minut na raz. Badanie wykazało, że masowanie mięśni szczęki przy użyciu niewielkiej siły było tak samo skuteczne jak ćwiczenia izotoniczne w łagodzeniu zaciskania szczęk. Masowanie mięśni żuchwy przy użyciu niewielkiej siły jest łatwe i może pomóc złagodzić napięcie, ale nie przynosi takich samych korzyści jak masaże o dużej sile. Nie ma też takich samych korzyści jak masaże o niskiej sile. Masaże o niskiej sile nie mają takich samych zalet jak masaże o dużej sile. Masaż z dużą siłą powoduje napływ krwi do mięśni, podczas gdy masaż z małą siłą nie powoduje napływu krwi do mięśni.

Streszczenie


Kiedy masz napięcie szczęki, prawdopodobnie zaciskasz zęby i ocierasz je o siebie. Może to spowodować uszkodzenie więzadeł, mięśni i chrząstek szczęki, powodując ból szczęki i zaburzenia TMJ, takie jak TMJ lub zaburzenie stawu skroniowo-żuchwowego. Większość ludzi może otwierać usta za pomocą mięśni języka, policzków i szczęki, więc najlepszym sposobem na rozluźnienie tych mięśni jest ich rozciągnięcie. Możesz to zrobić, otwierając usta gumką recepturką lub używając ochraniacza na zęby. Możesz także spróbować ćwiczeń izotonicznych, które polegają na trzymaniu elastycznej opaski na policzkach i szczęce podczas oddychania. Na koniec możesz spróbować masaży o niskiej sile lub spróbować otworzyć usta i położyć się na plecach z otwartymi ustami. Strategie te mają różne zalety i wady, które należy wziąć pod uwagę przed wyborem najlepszej dla siebie opcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *