Implanty

Jakie są różnice między implantami cyrkonowymi a tytanowymi?

Cyrkon i tytan to metalowe implanty o podobnych właściwościach. Jednak implanty cyrkonowe nie są odpowiednikiem implantów tytanowych. Cyrkon to minerał używany do produkcji implantów dentystycznych od lat pięćdziesiątych XX wieku; z czasem stał się bardziej popularny niż tytan jako materiał na implanty dentystyczne. Implanty dentystyczne z tlenku cyrkonu kosztują mniej niż implanty tytanowe, ale mają też pewne wady. Zanim wybierzesz między tlenkiem cyrkonu a tytanem jako materiałem na implant, zadaj sobie następujące ważne pytania:

Czy wiesz, że bardzo duża ilość osób w młodym wieku ma braki w uzębieniu? Co gorsza, rzadko zdają sobie sprawę z tego, że to poważny problem! Braki pozostające bez uzupełnienia prowadzą do zaniku kości i wtedy konieczna jest odbudowa kości szczęki. By do tego nie doprowadzić, zadbaj o uzupełnienie braków. Zachęcamy do skorzystania z uzupełnień w ramach usług Implanty Poznań.

Jakie są różnice między implantami dentystycznymi z tlenku cyrkonu i tytanu?


Implanty dentystyczne to tytanowe lub cyrkonowo-tytanowe protezy, które są chirurgicznie umieszczane w kości szczęki lub kręgosłupa. Oba materiały posiadają silne właściwości bioaktywne, dzięki którym proteza może stać się trwałą częścią kości. W przypadku tytanowych implantów dentystycznych kość rośnie wokół implantu i czyni go częścią kości szczęki. W przypadku implantów dentystycznych z tlenku cyrkonu implant wchłania się w tkankę dziąseł, a otaczająca go kość staje się mocna i zdrowa. Kształt implantu i metoda mocowania (tj. śruba lub klej) są na ogół takie same dla obu materiałów. Jednak tytanowe implanty dentystyczne są częściej stosowane ze względu na ich dłuższą żywotność, zwiększoną trwałość i lepszy efekt estetyczny. Implanty dentystyczne z tlenku cyrkonu są mniej powszechne, ponieważ mają mniejszą trwałość, a wyniki estetyczne mogą być zmienne.

Ile kosztują implanty zębów?


Implanty dentystyczne kosztują od 3000 do 6000 USD, chociaż średni koszt to około 4500 USD. Większość planów ubezpieczeń dentystycznych pokrywa koszt implantów dentystycznych. Jeśli nie masz ubezpieczenia, koszt z własnej kieszeni wyniesie od 3000 do 6000 USD, w zależności od rodzaju zastosowanego implantu. Ubezpieczenie zwykle pokrywa koszty implantów dentystycznych, gdy są one umieszczane u pacjenta, który ukończył 65 lat lub jest niepełnosprawny. Możesz również kwalifikować się do implantów dentystycznych, jeśli jesteś na Medicare. Implanty zębowe to jedna z najskuteczniejszych i najtrwalszych form uzupełnienia uzębienia. W rzeczywistości badania pokazują, że implanty dentystyczne są prawie stuprocentowe. Ale wybór właściwej metody leczenia dla zdrowia jamy ustnej jest ważny. Jeśli nie byłeś u dentysty od wielu lat, możesz mieć trudności ze znalezieniem chirurga implantologa, który ma doświadczenie w leczeniu implantów u pacjentów bez opieki stomatologicznej.

Cyrkon kontra tytan: co jest dla Ciebie odpowiednie?


Implanty cyrkonowe i tytanowe implanty dentystyczne są implantami dentystycznymi, ale nie są tym samym. Implanty cyrkonowe są mniej trwałe i mają niższy wskaźnik powodzenia niż implanty tytanowe. Implanty dentystyczne z tlenku cyrkonu są powszechnie stosowane u pacjentów z ubezpieczeniem dentystycznym, którzy nie ukończyli 65 roku życia. Jeśli jesteś jedną z tych osób, możesz rozważyć wybór tytanowych implantów dentystycznych. Oba rodzaje implantów wykonane są z tytanu lub kompozytów tytanu i innych metali. Główną różnicą między implantami z tlenku cyrkonu i tytanu jest to, że tlenek cyrkonu jest bardziej podatny na niektóre czynniki biologiczne, takie jak bakterie, grzyby i wirusy. W rezultacie żywotność implantów cyrkonowych jest krótsza niż tytanowych implantów dentystycznych.

Tytan kontra tlenek cyrkonu: ostatnie słowa


Mamy nadzieję, że udało nam się pomóc Ci zrozumieć różnice między implantami dentystycznymi z tlenku cyrkonu i tytanu. Implanty dentystyczne z tlenku cyrkonu i tytanu pełnią podobną funkcję i oba służą do uzupełniania brakujących zębów. Po dokładnym przeanalizowaniu tych różnic możesz być lepiej przygotowany do wyboru odpowiedniego materiału na implant dentystyczny. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o różnicach między implantami z tlenku cyrkonu i tytanu lub chcesz umówić się na konsultację implantologiczną ze specjalistą implantologiem, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy Ci w podjęciu świadomej decyzji dotyczącej Twojego zdrowia jamy ustnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *